Put do manastira Sv. arhangel Gavrilo u Pirkovcu biće popravljen

marković i iguman varnava

Bolja putn infrastruktura, revitalizacija saobraćajnica, uređenje prilaza, kanala i ulaza u crkvena i manastirska dvorišta, bile su teme današnjeg sastanka igumana Varnave i predsednika opštine Svrljig Miroslava Markovića. 

Danas u Pirkovcu, foto: M.M.
Danas u Pirkovcu, foto: M.M.

Predsednik Marković je ovom prilikom poručio da će Lokalna samouprava pomoći da se putevi urede kako bi još veći broj vernika dolazio u ove krajeve, koje su itekako posećeni poslednjih godin.

Marković se osvrnuo i na eventualnu popravku puta iz pravca Kravlja, odnosno niškog dela i poručio da će se u narednom periodu i o tome razgovarati.

Predsednik opštine Svrljig i iguman manastira Sv. arhangel Gavrilo u Pirkovcu obišli su deonice i sporne lokacije koje će se ubrzo popravljati.

Pročitajte i:

Najnovije vesti na portalu

Tiket te može odvesti dalje nego što misliš

Sportski avanturisti – spremite se! Meridian vas vodi pravo u srce Eurobasketa!

Lokalni problemi

Sela kod Niša troše dvostruko više vode nego cela opština

Vodosnabdevanje u Nišu

Teška situacija: Ugrožena gradska izvorišta, drastičan pad izdašnosti vode!

Kladi se na Svetsko klupsko prvenstvo – dobitak je zagarantovan

Znaš kako je kada te tvoj favorit izneveri? Mi znamo – zato ti dajemo drugu šansu!