Sportska strana juga

KEC U NIŠU: Partizan doživeo neočekivan poraz od Radničkog u Nišu

FK Radnički - FK Partizan, foto: Niške novine

U uzbudljivom 18. kolu Superlige Srbije, fudbaleri Partizana su doživeli iznenađujući poraz od domaćina, Radničkog, rezultatom 2:1.

Ovim porazom, Partizan je izgubio prvo mesto na tabeli koje je držao tokom većeg dela jesenje polusezone.

Crno-beli su poveli u 53. minutu golom Saldanje, nakon odlične asistencije Belića, ali su domaći uspeli da preokrenu rezultat. Petrov je iz penala u 67. minutu izjednačio, dok je Ilić u 73. minutu postavio konačan rezultat.

Iako je Partizan poveo golom Brazilca Saldanje, igra u drugom poluvremenu nije bila na očekivanom nivou. Sudija Ivković je dosudio jedanaesterac za Radnički nakon duela u skoku, a Petrov je precizno izveo udarac i poravnao rezultat.

U nesrećnom trenutku, mladi Ilić je, nakon kornera, zakucao loptu u sopstvenu mrežu, čime je Radnički stigao do pobedonosnog gola.

Ovaj neočekivani poraz predstavlja izazov za ekipu Partizana, dok Radnički slavi značajnu pobedu nad jednim od najvećih rivala u Superligi Srbije.