VLADA IZMENILA UREDBU: Ograničenje cena goriva produženo do 31. jula

Vlada Srbije je na današnjoj sednici donela Uredbu o izmeni Uredbe o ograničenju cena derivata nafte koja će važiti do 31. jula.

Foto: Pixabay

Danas je istekla važnost prethodne Uredbe, pa je zbog toga vlada donela novu, a Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija će sutra do 15 časova objaviti nove cene derivata koje će važiti narednih sedam dana, nakon što od Ministarstva energetike i drugih nadležnih organa dobije predlog visine cena za evrodizel i BMB95.

Na istoj sednici doneta je i Odluka o privremenoj zabrani izvoza evrodizela EN 590 u cilju sprečavanja potencijalne nestašice ovog proizovda prouzrokovane globalnim poremećajima na tržištu derivata nafte i u radi obebzeđivanja sigurnog snabdevanja tržišta Srbije.

 

 

Izvor: Alo

 

Pročitajte i:

Najnovije vesti na portalu

Ekonomija

APR: Privreda Srbije je i pored nestabilnog ekonomskog okruženja očuvala stabilnost

Ministarstvo unutrašnjih poslova raspisuje javni konkurs

Da se ne zaboravi!

Niš pamti heroje sa Košara: odana počast poginulim borcima

VIDEO

Folklorni festival: „Igra kolo kraj Timoka“ 21. juna u Svrljigu