Републички завод за статистику саопштио је да су цене произвођача производа пољопривреде и рибарства у октобру 2021. године, у односу на исти месец 2020. године, повећане за 38,1 одсто.

Посматрано по главним групама производа, у односу на исти месец претходне године, највећи утицај на раст цена забележен је у групама: Индустријско биље (54,8 одсто), Жита (42,8 одсто) и Стока и живина (14,6 одсто).
Цене произвођача производа пољопривреде и рибарства у октобру 2021. године, у односу на септембар 2021. године, у просеку су повећане за 2,9 одсто.
Посматрано по главним групама производа, у односу на претходни месец, највећи утицај на раст цена забележен је у групама: Жита (6,1 одсто) и Индустријско биље (4,3 одсто).
Цене произвођача производа пољопривреде и рибарства у периоду јануар-октобар 2021. године, у односу на исти период 2020. године, у просеку су повећане за 19,9 одсто.
Посматрано по главним групама производа, у периоду јануар-октобар 2021. године у односу на исти период 2020. године, највећи утицај на раст цена забележен је у групама: Индустријско биље (47,2 одсто), Жита (26,6 одсто) и Воће (54,5 одсто).
Детаљније податке можете погледати на овде.
Извор: Влада Србије