Konačno!

Niška sela dobijaju internet!

Detalj sa sastanka, foto: Niške novine

Naselja u okolini Niša koja pripadaju gradskim opštinama Crveni Krst, Pantelej i Palilula, a u kojima za sada nema interneta, dobiće internet putem realizacije projekta izgradnje širokopojasnog interneta u ruralnim predelima Srbije. Ovo je saopšteno na sastanku državnog sekretara u Ministarstvu informisanja i telekomunikacija Dejana Parčetića i pomoćnika ministra Gorana Đurđevića sa pomoćnicom gradonačelnice Niša Vladislavom Ivković i direktorom KLER-a Dušanom Radivojevićem održanom u Gradskoj kući.

To znači da će svaka škola dobiti internet, a onda i svaka kuća u tom naselju, tako da će svako domaćinstvo imati pristup brzom internetu. Država u ovom slučaju za naselja u okolini Niša ulaže dva miliona evra, istakao je državni sekretar Dejan Parčetić.

Prema rečima Vladislave Ivković, Grad Niš će pružiti punu logističku podršku u realizaciji ovog projekta.

Parčetić je dodao da su širokopojasne mreže u ruralnim područjima od ključnog značaja za uključivanje svih građana Srbije u digitalno društvo.

Pročitajte i:

Najnovije vesti na portalu

Bravo Srbijo!

Srpska lepinja 29. na svetskoj listi najboljih hlebova

Za pohvalu

Svrljig ove godine ponovo domaćin manifestacije ‚‚Zeleni oktobar“

Kraj bogat vodom

Izvor „vode za stomak“ u Popšici – prirodni lek i čudo koje ne presušuje

Hronika

Dečak (13) pronađen bez svesti u parku u Nišu, u toku istrage okolnosti