Živi u Srbiji

MUJA JE NAJSTARIJI AMERIČKI ALIGATOR NA SVETU

Aligator Muja, foto: Marko Bubamara

Beogradski zoološki vrt je dom legendarnog aligatora Muje, koji je još od 1937. godine pravi simbol ove institucije i jedinstvena priča u svetu. Muja je u Beograd stigao 9. avgusta 1937. godine iz Nemačke, tada navodno kao dvogodišnjak, mada stručnjaci procenjuju da je u vreme dolaska mogao imati i do 10 godina.

Tokom svoje duge istorije u Beogradu, Muja je preživeo dva razaranja grada – nacističko bombardovanje 1941. i savezničko 1944. godine, kada su gotovo sve životinje u zoo vrtu stradale. Svedok je bio i bombardovanja 1999. godine, zbog čega se danas smatra živim simbolom istrajnosti i otpornosti.

Aligator Muja, foto: Marko Bubamara
Aligator Muja, foto: Marko Bubamara

Godine 2012, Muja je dobio gangrenu na desnoj prednjoj nozi, ali su veterinari i ortopedi Kliničkog centra Srbije uspeli da mu amputiraju nogu i spasu život. Uprkos tome, aligator i danas živi u dobroj kondiciji, pokretan i živahan, naročito kada oseti hranu.

Nedavno je Muju posetio i popularni influenser sa juga Srbije, Marko Bubamara, koji je svoju posetu iskoristio da kroz zanimljivu priču i fotografije predstavi ovog dugovečnog stanovnika Beo Zoo vrta široj publici, podsećajući na važnost očuvanja prirode i životinja.

Marko Bubamara je popularni influenser sa juga Srbije poznat po svom autentičnom pristupu i angažovanju na društvenim mrežama. Prepoznatljiv je po tome što kroz zanimljive priče i objave promoviše lokalne teme, kulturu i značajne događaje, povezujući zajednicu i podižući svest o važnim društvenim pitanjima.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marko Miladinović (@markobubamara)

Pročitajte i:

Najnovije vesti na portalu

Živi u Srbiji

MUJA JE NAJSTARIJI AMERIČKI ALIGATOR NA SVETU

Hronika

Uhapšen Nišlija zbog krađa mobilnih telefona

Sećanje na velikane Niša

Obeleženo sto godina od smrti Todora P. Stankovića, oslobodioca Niša

Gradonačelnik u obilasku sela pogođenog požarom

Gradonačelnik Pavlović posetio Donje Međurovo: Grad pruža pomoć i rešava višegodišnje probleme