BRAVO, NOLE! Đoković pokorio Torino!

20221120_210949

Fantastični Novak Đoković je šampion Završnog mastersa, prvi put posle sedam godina!

Srbin je pobedio Kaspera Ruda u finalu rezultatom 7:5, 6:3!

Srpski teniser je stigao do ukupno šeste titule na Završnom mastersu i tako se izjednačio sa dosadašnjim rekorderom, Rodžerom Federerom.

Takođe, Novak je uspeo da se izjednači sa Karlosom Alkarazom i Andrejom Rubljovom po broju osvojenih ATP titula u singlu u 2022. godini. Sva trojica su pet puta podizala trofej ove sezone iako je srpski teniser zbog poznatih razloga igrao na znatno manjem broju turnira.

Novak je naišao na velike probleme tokom finala protiv Ruda, posebno tokom prvog seta u kojem se ozbiljno mučio.

Nešto definitivno nije bilo u redu, Srbin je opet drhtao, kao i tokom meča protiv Danila Medvedeva u grupnoj fazi.

Ali uprkos tome, nivo tenisa koji je prikazao bio je na izuzetno visokom nivou.

Uspeo je Rud da spasi tri brejk lopte u prvom delu igre, ali kada je servirao za opstanak u setu, pri rezultatu 6:5, presudilo je iskustvo Srbina.

Kada je uspeo da konačno napravi brejk i osvoji prvi set, sve je bilo dosta lakše.

Igrao je fantastično, držao je čas tenisa Rudu koji je ove nedelje igrao odlično.

Jednostavno, Norvežanin nije mogao protiv danas, daleko boljeg rivala. Đoković je pobedio i u četvrtom međusobnom susretu.

Izvor: Kurir sport