COVID19

Лакши пацијенти из Београда биће пребачени у Ниш и Крагујевац

Министар здравља у Влади Републике Србије Златибор Лончар изјавио је данас да ће лакши пацијенти из ковид болница у Београду данас бити пребачени у привремене болнице у Нишу и Крагујевацу, а сутра у Нишку бању, како би се ослободили капацитети у главном граду за најтеже пацијенте.

Министар Златибор Лончар, фото: Јутјуб Танјуг
Министар Златибор Лончар, фото: Јутјуб Танјуг

Лончар је на састанку с директорима ковид болница рекао да Београд има највеће проблем са болничким капацитетима, најавивши да се отвара ковид болница и у Лесковцу.

Данас ћемо упутити додатне респираторе у болнице у Краљеву и Лозници које попуњавају капацитете у интензивним негама, навео је Лончар и указао на то да никада није било више прегледа, позитивних пацијената, и оних који захтевају болничко лечење.

Министар је рекао да је Влада Србије данас усвојила предлоге мера које је медицинска струка тражила, да су оне усклађене са законом и да могу да се спроведу и контролишу.

Суштина свега је да нема контакта. Вирус је ушао у породицу, ушао је у кућу, навео је Лончар и додао да породица може да прошета, да изађе у ресторан на ручак, у кафић да попију кафу, али да се избегавају контакти са другим особама.

Pročitajte i:

Najnovije vesti na portalu

Bravo Srbijo!

Srpska lepinja 29. na svetskoj listi najboljih hlebova

Za pohvalu

Svrljig ove godine ponovo domaćin manifestacije ‚‚Zeleni oktobar“

Kraj bogat vodom

Izvor „vode za stomak“ u Popšici – prirodni lek i čudo koje ne presušuje

Hronika

Dečak (13) pronađen bez svesti u parku u Nišu, u toku istrage okolnosti