Mogućnosti za izvoz rakije, ovčijeg i kozjeg sira

Ilustracija, sir, foto: Pixabay. autor: Jill Wellington

Ministar poljoprivrede Branislav Nedimović izjavio je danas da je nedavno potpisani Sporazum o slobodnoj trgovini sa EAEU donosi našim poljoprivrednim proizvođačima nove mogućnosti bescarinskog izvoza svojih proizvoda.

Ilustracija, sir, foto: Pixabay. autor: Jill Wellington
Ilustracija, sir, foto: Pixabay. autor: Jill Wellington

Nedimović je za RTS naročito skrenuo pažnju na mogućnost izvoza voćnih rakija, i ovčijeg i kozjeg sira, kao i drugih proizvoda.

Prema njegovim rečima, ovčiji i kozji sir je roba dobrog kvaliteta koji ima dobru cenu i za kojim u Rusiji postoji velika tražnja. Time se stiču uslovi da ponude dobre subvencije za ovčarstvo.

On ukazuje da je životni standard građana u Rusiji danas veći, kao i da su standardi kvaliteta neverovatni.

„Imamo mogućnost da možemo da plasirano robu na tržište od 180 miliona ljudi. Postojaće oni koji žele da se ‘opare’, ali mi to moramo da sprečimo“, rekao je Nedimović.

Kako je podsetio, više nikom ne pada na pamet da reeksportuje nektarine, jabuke ili druge proizvode nakon što je u proteklih 18 meseci bilo četiri, pet akcija u saradnji sa policijom i carinom.

Nedimović je najavio i da bi izvoz junetine u Tursku trebalo da krene u utorak.

Izvor: Tanjug / Blic

Pročitajte i:

Najnovije vesti na portalu

Značajna godišnjica

147 godina tradicije: Vojna bolnica u Nišu obeležava značajan jubilej

Možda niste znali...

Prvi električni tramvaj u Nišu 1930. godine

Docent dr

Milan Lazarević novi direktor Instituta za lečenje i rehabilitaciju „Niška Banja“

Podeljena mišljenja

U većini niških ustanova kulture bez obustave rada